GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 11424641
nr 1142 4641
Matservisdelar
30 delar, Hertha Bengtson (1917-1993), Koka Blå, Rörstrand
Kondition: missfärgningar, slitage
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 6 november 2017
kl 20:47:22
600 kr
Rörstrand
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.